MŠ Tyršova

1.3.Charakteristika školy

1.3.3.  Pracoviště třída MŠ v ZŠ Tyršova

 

Nová třída mateřské školy Kuřim, která vznikla přestavbou školní družiny v budově ZŠ Tyršova, byla slavnostně otevřena v pondělí 24. 9. 2012 za účasti představitelů města, dětí a jejich rodičů.

Nedostatek míst v mateřských školách ve městě se tímto způsobem rozhodlo vyřešit zastupitelstvo města Kuřim.

Zastupitelstvo na svém jednání schválilo a uvolnilo potřebné finanční prostředky ve výši 2,5mil.korun, a před letními prázdninami se mohlo začít s realizací projektu. Návrh stavebních úprav zpracoval Ing. arch. Petr Němec. Technickou část projektu měla na starosti Ing. Jindřiška Honců a vlastní stavební práce provedla na základě výběrového řízení firma Pozemstav Brno s.r.o. Vše probíhalo za vzájemné spolupráce s ředitelkou MŠ Kuřim Mgr. Lenkou Slámovou a ředitelem ZŠ Tyršova Mgr. Stanislavem Plchotem.

Světlá a prostorná třída pro 28 dětí se nachází v přízemí ZŠ Tyršova. Její velkou výhodou je vstup na zahradu přímo ze třídy a velká tělocvična, kterou mohou děti a paní učitelky využívat v průběhu celého dne. Součástí pracoviště je také sociální zařízení, prostorná šatna, místnost pro personál a výdejna stravy. Zde se pro děti vydává jídlo, které se dováží ze školní jídelny v MŠ Komenského.  Celý prostor je zařízen velmi vkusným dětským nábytkem v pastelových barvách od firmy LOKKI a na děti zde čeká dostatečné množství hraček, pomůcek a výtvarného materiálu, který zajistila MŠ z vlastních prostředků. Děti si tedy mohou hrát, tvořit, poznávat a experimentovat dle své chuti…

Organizace dne je promyšlená, dle potřeby je možné ji pružně přizpůsobit aktuálnímu dění v MŠ.

Školní zahrada je vhodně zařízena a poskytuje dětem možnost trávit v pěkném počasí co nejvíce času venku. Blízký les, potok i okolní příroda vybízí děti k pozorování změn v průběhu celého roku.

Vzhledem k tomu, že třída MŠ v ZŠ Tyršova je v těsné blízkosti MŠ Brněnská, stane se prakticky její součástí, a veškeré kroužky, akce pro děti i rodiče včetně fotografií na internetových stránkách budou společné.

Těšíme se i na další spolupráci se ZŠ Komenského a Tyršova, která byla již v minulých letech s MŠ Brněnská na velmi dobré úrovni.

Přejeme si, aby byly děti v této krásné třídě mateřské školy spokojené…

Chcete být informováni o novinkách z vaší MŠ?

Přihlašte se k odběru novinek