MŠ Kpt. Jaroše

Naše MŠ je jednotřídní, pro děti od 3-6 let,v klidném,zdravém prostředí u lesa.

I když jsou prostory MŠ menší, děti zde mají svoje koutky, které jsou různého zaměření, a ve kterých si děti mohou hrát. Ke hrám je jim k dispozici dostatečné množství hraček, učebních pomůcek i výtvarného materiálu. Děti se podílí svými výtvory na výzdobě tříd i šaten v MŠ.

Kolem MŠ je rozsáhlý lesnatý terén, který slouží ke každodenním zdravým vycházkám, k přirozenému pohybu dětí. A nejen to. Les je nekonečným poznáváním přírody živé i neživé. Pro pobyt venku využíváme i školní zahradu a hřiště.

Organizaci dne v MŠ je promyšlená, snažíme se ji přizpůsobit potřebám dětí i rodičů. Děti nejsou nepřiměřeně zatěžovány, mají možnost dokončit hru nebo činnost, kterou dělají. Rodiče mají umožněn dlouhodobý adaptační režim, dítě do MŠ mohou přivádět a odvádět dle individuálních potřeb po dohodě s učitelkami. U dětí je respektována individuální potřeba spánku.
V naší MŠ není školní jídelna, stravu dovážíme ze ŠJ ZŠ Jungmannova a u nás ji dětem pouze vydáváme. Spolupracujeme s rodiči při přípravě různých akcí pro děti, rádi využijeme také dobré nápady ze strany rodičů.

Naše MŠ Podlesí je opravdu přímo pod lesem, pyšní se zdravým prostředím a klidnou rodinou pohodou.