MŠ Zborovská

Mateřská škola Kuřim Zborovská

Zahájila provoz 1 . 9. 1991. Vznikla adaptací budovy a přilehlých prostor z jeslí TOS Kuřim, pro které byla budova původně postavena. Přesto, že je umístěna ve středu města, poskytuje dětem klidné a bezpečné prostředí.

Mateřská škola disponuje 4 třídami. Každá má svůj vlastní vchod, samostatnou šatnu, ložnici a sociální zařízení. Nabízíme dětem pěkně vybavené třídy s množstvím hraček, dětem volně dostupných. Interiér tříd je rozčleněn do hracích koutků, které vytvářejí podnětné a stimulující prostředí pro práci s dětmi. Společně se snažíme o vzájemnou důvěru, podporu sebedůvěry, komunikaci, spolupráci a pohodu všech ve škole.

Mateřská škola má velkou zahradu se vzrostlými stromy, což děti a rodiče oceňují hlavně v období letních prázdnin. Je vybavena třemi krytými pískovišti a herními prvky. Je ideální pro pobyt dětí venku.

V mateřské škole je školní jídelna – výdejna. Strava se dováží ze ŠJ na pracovišti Komenského.

6.9.2016