MŠ-ZŠ Komenského

Mateřská škola Kuřim – ZŠ Komenského zahájila provoz 1.září 2011. Její prostory se nachází v budově Základní školy Komenského. Vznikly přestavbou 4 tříd tak, aby byly přijatelné pro provoz MŠ a pobyt dětí předškolního věku.

V mateřské škole je umístěno 48 dětí ve čtyřech třídách, součástí je sociální zařízení a sborovna pro zaměstnance. Všechny třídy jsou umístěny v 1.poschodí budovy s vlastním vchodem do areálu MŠ. Šatna je společná pro všechny děti a nachází se v přízemí vpravo od hlavního vchodu do budovy ZŠ. Stravování dětí probíhá v přízemí v jídelně ZŠ.

Třídy jsou prostorné, vybavené barevným dřevěným nábytkem, hracími kouty s různým zaměřením. Děti mají k dispozici dostatečné množství hraček, učebních pomůcek a výtvarného, pracovního materiálu.

Součástí MŠ je školní zahrada se zahradním domkem a pískovištěm. Děti též využívají asfaltové hřiště ZŠ a dřevěné průlezky a houpačky vedle hřiště. V blízkosti MŠ se tyčí zalesněný kopec Záruba. Děti ho využívají k vycházkám do přírody, snaží se vnímat a pozorovat její krásu pro duševní pohodu i pro svoje zdraví.

Výhody MŠ

• Blízko les, příroda, velké hřiště pro pohybové aktivity
  • Možnost úzké spolupráce s 1. stupněm ZŠ, a tím pozvolný a jednodušší nástup našich dětí do 1. třídy ZŠ
  • Menší počet dětí ve třídě